Студенти Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ завітали до Кіровоградської обласної бібліотеки для юнацтва імені О. Бойченка 6 травня 2015 року в рамках святкування 70-річчя Перемоги у Другій Світовій війні. Захід був організований відділом сприяння технічній творчості молоді. В читальному залі бібліотеки відбулася зустріч-презентація з Іваном Толкачовим, Денисом Хорошем та Олександром Бойком, які представили свої власноруч виготовлені моделі-макети літаків та танків часів війни 1939-1945 років.
Авіамоделі Івана Володимировича Толкачова виготовлені в масштабі 1:72: «Брістоль «Боффайтер» ВПС Австралії, Нова Гвінея 1943 р.; Авро «Ланкастер» МК-10 ПВС Англії, 1944 р.; «Уітл МК-7» - літак ПЛО ПВС ВМФ Англії, 1942 р.; «Віккерс Веллінгтон МК-10» - літак ПЛО польської ескадрильї «Мазонія», Англія, 1944 р.
Іван Володимирович не тільки розкрив секрети створення авіамоделей, а й розповів історію кожного літака. Він зазначив, що перед тим, як приступити до збірки тієї чи іншої моделі, надзвичайно важливо ознайомитися з її історією та подіями того періоду. Адже справжній моделіст ніколи не береться за створення моделей тих літаків, які розбивалися в повітрі, і під час польотів гинули пілоти.
Авіамоделі Дениса Хороша, які були презентовані під час зустрічі, також мають масштаб 1:72: «Спітфайр Мк-1», 1940 р. та «Спітфайр Мк-1» ПВС Англії, 1944 р.; «П-63 Кінг Кобра» ПВС СРСР, 1944 р.; Ф-8 «Біркет» - винищувач ПВС США, 1945 р.
Були представлені й інші авіамоделі.
Урізноманітнили представлену колекцію військової техніки танки та мініатюри масштабу 1:35 моделіста Олександра Бойка. Олександр Вікторович розповів про свою роботу, яка триває до трьох місяців над однією моделлю. Зокрема, мініатюра «Берлін у квітні 1945 року. Іс-2 і група солдат «СС» вражає філігранністю композиції. Моделі з паперу танка Т-35 А, 1932 р. та БТ-7м, 1939 р. (СРСР) виконані з паперових деталей, взятих із журналів, про що на перший погляд і не скажеш.
Студенти груп К 14 1/9, А 14 2/9, М 13 1/9 Кіровоградського машинобудівного коледжу КНТУ та викладачі Козинська Н.М., Ілючек С.І., Макаренко В.В. із великим задоволенням познайомилися з виставкою. До гостей було багато запитань, які стосувалися як терміну виготовлення моделей, так і їх складових та технічних характеристик.
До зустрічі-презентації бібліотекарями відділу сприяння технічній творчості молоді була підібрана відповідна література: книги з історії військової авіації та публікації з журналів «Авиация и время», «Моделист-конструктор».
Студенти та викладачі щиро вдячні за цікавий та змістовний захід.
|